W obecnych czasach, bardziej niż zwykle, cenny jest kontakt z intuicją.
Przy tak dużym natłoku informacji, które dodatkowo często sobie zaprzeczają, rozum może po prostu zgłupieć. Nie wie już ani co się tak naprawdę dzieje, ani jak w rzeczywistości wygląda ten świat.

W momencie, kiedy uzyskasz silne połączenie z intuicją – ona powie Ci, co dzieje się w Twoim  świecie i co to dla Ciebie oznacza.
Zabrzmię teraz może trochę górnolotnie, ale przytoczę znane zdanie, które mówi, że „wszystkie odpowiedzi są w Tobie”.
Czasem jednak wyzwaniem jest ich dostrzeżenie.

Uwielbiam pracę na przykładach, więc dziś właśnie tak postanowiłam przedstawić Ci proces, dzięki któremu uzyskałam informacje z intuicji, których jakiś czas temu potrzebowałam.

Chodziło o model biznesowy. Wiedzialam, że gdzieś tam jest dla mnie idealny sposób, który bedzie połączeniem tego, co chcę robić z tym, czego potrzebują inni. Postanowiłam ze tamten właśnie dzień miał być TYM dniem, kiedy TEN model w końcu wymyślę.
– Pooddycham głęboko a następnie ta cała struktura pojawi mi sie w głowie- pomyślałam. Przecież coraz łatwiej przychodzi mi łączenie się z intuicją i podążanie za nią.
Usiadłam więc przed kartką papieru (zawsze najpierw rozpisuję moją pracę na papierze), wzięłam długopis i zaczęłam gapić się przed siebie. Nic nie czułam, miałam pustkę w głowie.
-Hmm, może karty mi jakoś pomogą?
Biorę kartę i patrzę na obrazek – kobieta, śpiące dziecko z lalką w ręku i napis „beztroska”.
– Taaak, beztroska to ostatnia rzecz, na którą sobie możesz teraz pozwolić – podpowiada umysł. To, czego teraz potrzebujesz to ciężka praca…
Siedzę więc dalej nad tą kartką papieru.
Intuicja mówi mi – przecież teraz nic nie wymyślisz, czujesz to całym swoim ciałem. To nie jest ten moment…
– To co, może mam teraz pozwolić, żeby cenny czas przeleciał mi przez palce i znowu nic konkretnego nie wymyślić?

Słyszę te 2 głosy – rozumu i intuicji i przypominam sobie moje postanowienie:
Zawsze, kiedy to możliwe – słucham swojej intuicji.
Mimo wszelkich konsekwencji i czarnego scenariusza pisanego przez umysł, wstaję od stołu. Na co ja mam teraz ochotę… zastanawiam się… nie.. nie żadne obowiązki. NA CO JA MAM OCHOTĘ, nie co powinnam zrobić.
– Prysznic! Tak! To jest to. Mam ochotę wziąć prysznic i mieć wszystko gdzieś.
– Ale to nieodpowiedzialne z Twojej strony – rzucił jeszcze umysł, zanim udałam się do łazienki.
Woda… woda i jej pamięć strukturalna. Moja intuicja dobrze wiedziała, że woda da mi odpowiedzi na moje pytania. W trakcie, kiedy woda spadała z prysznica przed oczyma zaczęły pojawiać mi się obrazy – las, sesja zdjęciowa w lesie, las-obfitość, obfitość jako słowo klucz, więcej osób powinno wiedziać jak to działa, chcę im o tym powiedzieć!- osobiście nie dam rady tego teraz zrobić- trzeba to zrobić on-line…
Wystrzeliłam z łazienki i zaczęłam zapisywać na kartce wszystkie myśli, które jak lawina pojawiały się w mojej głowie.
Wieczorem miałam gotowe coś, co nawet mogłoby uchodzić za model biznesowy…

Zaufanie intuicji nie zawsze jest proste. Pokusiłabym się nawet o stwierdzenie, że na początku bywa trudne. Umysł przytacza wyuczone frazy i przekonania takie jak w moim przypadku, że trzeba ciężko pracować, albo, że słuchanie swojej intuicji i robienie tego, na co mam ochotę jest po prostu nieodpowiedzialne… Na początku świadomej pracy z inticją nie masz jeszcze wielu przykładów na to, że można jej zaufać.

Warto więc zbierać/ zapisywać/ zapamiętywać nawet najdrobniejsze sytuacje, gdzie intuicja Ci pomogła. Wszystko po to, by finalnie odważyć się zaufać jej bezgranicznie.

BARDZO WAŻNE! Po to, by móc podejmować intuicyjne decyzje niezbędna jest umiejętność odróżnienia lęku od intuicji.

Głównym źródłem lęku są nasze myśli i przekonania. O tym właśnie będzie kolejny warsztat on-line, który odbędzie się w tą środę (6 maj) o godz. 17:30. Jego tytuł to „Przekonaj się do obfitości”.
Będę „rozprawiać” o przekonaniach i o tym jak je zmieniać, by nas wspierały, a nie ograniczały i napawały lękiem.https://www.facebook.com/groups/937411613340496

Ten warsztat jest bezpłatny. Jeśli czujesz, że znasz jakąś kobietę, którą może zainteresować temat przekonań, lub może jej on pomóc w lepszym poznaniu siebie i otworzeniu się na obfitość, to przekaż jej proszę link do grupy.

Dzielmy się dobrem. Ono wraca 🙂