JUŻ DZIŚ MOŻESZ MIEĆ PONAD 60 POWODÓW DO RADOŚCI !

2 dni temu dopadła mnie migrena. Była na tyle silna, że obudziłam się o 2 w nocy i długo nie mogłam zasnąć. Z tęsknotą wspominałam wtedy momenty, kiedy nic mnie nie boli i mogę sobie spokojnie spać. Wydawało mi się to takie odległe i takie wspaniałe! „Będę wtedy taka szczęśliwa…”
Ty też tak czasem masz, gdy coś Ci dolega?:)

Po kilku godzinach ból minął, a ja, poza ulgą, nie poczułam NIC.

A czy nie dzieje się podobnie w innych sytuacjach?
„Już nie mogę się doczekać, kiedy skończymy wreszcie ten remont. Będę chyba najszczęśliwszą osobą na świecie.”
„Nie uwierzę, jak okaże się, że zdałam ten egzamin. 3 dni będę skakać ze szczęścia i zrobię sobie tydzień odpoczynku od wszystkiego”
„Gdybym tylko kiedyś mogła dostać ten awans. To byłby cud na ziemi.”

Końca remontu się doczekałam, egzamin zdałam, awans też okazał się możliwy. Była chwila ulgi, dumy, radości i tyle. Zaraz był powrót do rutyny i kolejne wyzwania i plany czekające na realizację. A co z uczuciem ekstremalnego szczęścia, które miałam poczuć osiągając to, czego tak bardzo chciałam?

Łatwo zapomnieć jak bardzo się czegoś pragnęło, gdy już to mamy, gdy staje się to częścią naszego życia, czymś normalnym… Szkoda, że tak szybko zapominamy o tym, jak bardzo mieliśmy być szczęśliwi.
Oby tak samo łatwo ulatniały nam się z pamięci porażki i trudne momenty…

Każdy z nas ma wiele powodów do radości. Często jednak ich nie zauważamy, nie doceniamy, lekceważymy, zapominamy.
Wystarczy trochę poćwiczyć, a radość będzie codziennie nam towarzyszyć 🙂

Jak ćwiczyć radość, czyli Twoje 60 powodów do radości.

1. 10 sukcesów
Przypomnij sobie 10 sytuacji z Twojego życia, kiedy bardzo czegoś chciałaś i to się zadziało. Ciesz się tym, co już masz 🙂

2. 20 pozytywnych momentów minionego dnia.
Pomyśl o kończącym się dniu i zapisz 20 (lub więcej) pozytywnych chwil, które Cię spotkały. Liczy się wszystko: rozmowa z kimś znajomym, promienie słońca wpadające przez okno, fajna piosenka.

3. 30 pozytywnych informacji na Twój temat.
Nastaw stoper na 3 minuty i wypisz jak najwięcej (ale przynajmniej 30) pozytywnych informacji o sobie: Jestem…, Mam…, Umiem… Zapomnij o skromności 🙂

 
Jestem ciekawa jak spodobały Ci się te ćwiczenia 🙂