Mimo, że do szkoły już nie chodzę, to wrzesień jest miesiącem, który wciąż budzi we mnie emocje.
A jak jest u Ciebie? Gdybyś mogła, to odwlekałabyś początek września w nieskończoność, czy wręcz przeciwnie – lubisz ten letnio-jesienny czas?
Dla mnie jest to miesiąc, który symbolizuje zakończenie pewnego etapu i początek czegoś nowego.
Pamiętam, że kiedy byłam dzieckiem, 1go września towarzyszyły mi różne emocje. Od smutku, rozżalenia, frustracji, do zaciekawienia, ekscytacji i odrobiny radości.
Z pewnością rządziły mną wtedy emocje i nie czułam, że mam na nie jakikolwiek wpływ. Byłam małą dziewczynką, która 1go września wyruszała w nieznane (na rozpoczęcie roku szkolnego) i w zależności od tego, co spotkała na drodze i jak zachowywali się inni ludzie, wracała do domu smutna lub uśmiechnięta.

Teraz wiem, że to tylko do nas należy decyzja, czy ten symboliczny „nowy” etap będzie lepszy od poprzedniego.
To NIE los, NIE inni ludzie i to NIE przypadek decyduje o naszym życiu (choć czasami tak właśnie jest wygodniej myśleć), to my sami i nasze działania lub ich brak. A los, przypadek i inni ludzie mogą nam sprzyjać i pomagać, lub sprawiać, że stajemy się silniejsi.

Chcesz mieć realny wpływ na to jak wygląda Twoje życie? Zmienić to, co Ci nie pasuje, zacząć nowy, lepszy etap w Twoim życiu?
Są 2 powody, by zrobić to właśnie TERAZ.

  1. Jeśli jesteś osobą, która do podjęcia działania potrzebuje jakiejś specjalnej daty, typu Nowy Rok, 30te urodziny itp, to ten przełomowy miesiąc świetnie się do tego nadaje!
  2. Do końca września mam dla Ciebie specjalną ofertę na sesje coachingowe, które pomogą Ci osiągnąć to, czego chcesz dla siebie od życia. Więcej o promocji TUTAJ.


A może wciąż odkładasz zmiany na później?

Zazwyczaj odwlekanie jest związane z konkretnym powodem, którego możemy sobie nawet nie uświadamiać. Poniższe ćwiczenie da Ci więcej informacji o Tobie w tym aspekcie.

Zapisz 3 czynności z przeszłości, których wykonanie odwlekałaś. Obok wypisz kilka przymiotników opisujących każdą z nich. Pod koniec napisz, co było trudnego lub nieprzyjemnego w wykonaniu tych zadań i jaką korzyść dawało Ci odkładanie danej czynności na później.
Jakie wnioski Ci się nasuwają? Jakieś wspólne cechy, a może zadania te dotyczą podobnych tematów lub dziedzin życia?
Jak inaczej możesz podchodzić do tych zadań? Jak je zmodyfikować, abyś miała chęć je wykonać? Może da się je podzielić na mniejsze lub połączyć z czymś przyjemnym?*

Życzę Ci pięknego września!